czwartek, 11 kwietnia 2013

Macchiato poleca :)

Hej kochani! Dzisiaj trochę inny wpis, ponieważ chciałabym polecić Wam kilka filmów, które ostatnio miałam przyjemność oglądać :) Może któryś z nich nada się dla Was na niedzielne popołudnie.

Do dzieła :)

1. Znany wszystkim, przynajmniej ze słyszenia PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA.
 Poradnik to historia Pata (Bradley Cooper), byłego nauczyciela, który po ośmiu miesiącach wychodzi ze szpitala psychiatrycznego i za pomocą określonej (pozytywnej!) strategii próbuje zmienić swoje życie i odzyskać żonę, Nikki (przez którą tak na prawdę trafił na terapię i stracił pracę w szkole). Na drodze do osiągnięcia celu staje mu jednak Tiffany, która również ma pewne problemy ze swoją psychiką. (Jennifer Lawrence).
Fantastyczny film, który rozśmiesza do łez, wzrusza i uczy pozytywnego podejścia do życia.


2. NIEMOŻLIWEJeżeli lubicie filmy oparte na prawdziwych faktach, to polecam właśnie ten.
Wzruszająca i trzymająca w napięciu historia pewnej rodziny, która w 2004 roku postanowiła spędzić święta Bożego Narodzenia w Tajlandii. Wymarzone wczasy Marii, Henrego i ich dzieci przerywa  fala tsunami, która rozdziela bliskich.


3. MAŁA MOSKWANa samym początku chciałabym zaznaczyć, że jest to polski film (2008). Choć nie lubię naszych rodzimych produkcji to tą polecam z czystym sercem i bez wahania.

Akcja toczy się w 1967 roku Legnicy, zwanej właśnie "Małą Moskwą", która była największym miejscem stacjonowania wojsk radzieckich w Europie Wschodniej. Właśnie tam żona rosyjskiego oficera, Wiera poznaje młodego polaka, podporucznika. Tak rodzi się zakazany romans.
Serdecznie zachęcam Was do obejrzenia tych pozycji :)
A może widzieliście już któryś z tych filmów? Co o nich myślicie?

Pozdrawiam!

3 komentarze:

 1. pierwszy film jak najbardziej polecam;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam wszystkie 3 pozycje. "Niemożliwe" i "Mała Moskwa" to dla mnie poruszające filmy i godne uwagi, ale "Poradnik..." kompletnie do mnie nie trafił i nie wiem w czym tkwi jego urok.
  Pozdrawiam
  M

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z przedmówczynią - Poradnik mnie nie zachwycił i nie mogłam go zmęczyć :( A na filmie Niemożliwe wylałam morze łez... Ogromnie wzruszający... A trzeciego filmu nie oglądałam ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wam bardzo za wszystkie komentarze! :)